SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

T.B. 2019/2020 İş yılı Genel Kurulu, Mimar Sinan Spor Salonunda gerçekleştirildi

T.B. 2019/2020 İş yılı Genel Kurulu, Mimar Sinan Spor Salonunda gerçekleştirildi
Bu haber 22 Haziran 2021 - 17:48 'de eklendi ve 326 kez görüntülendi.

Trakya Birlik’in 2019/2020 İş yılı Genel Kurulu, Mimar Sinan Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Genel kurul toplantısına, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün, Genel Müdür Hakan Çalen, Yönetim kurulu üyeleri, kooperatif başkanları ile ortaklar katıldı.

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün, yaptığı konuşmada 2019/2020 İş yılını değerlendirdi. Akgün, pandemi dolayısıyla dünyadaki olumsuz gelişmelere rağmen ellerindeki hammaddeyi muhafaza ettiklerini, ayrıca yurt dışı piyasalarından yüksek miktarda hammadde tedarikinde bulunmalarının yüksek kârlılığa ulaşmalarını sağladını açıkladı.

Akgün, “Zor geçen ticari ve sınai faaliyetlerimizin toparlanarak zararla kapanması kuvvetle muhtemel olan iş yılı faaliyetlerinin karla kapatılması noktasında; henüz pandemi sürecinin başında ve covid-19 salgınının Çin’de yayılmaya başladığı erken evrede emtia piyasalarında ve dünya lojistik zincirindeki olası etkileri konusunda öngörülü davranarak, gerek elimizdeki hammaddeyi muhafaza etmemiz gerekse de yurt dışı piyasalardan ileriye dönük uygun fiyatlı ve yüksek miktarda hammadde tedariğinde bulunmamız işyılının ikinci yarısında tüm dünyada pandemi etkisiyle hammadde piyasalarında yaşanan çok ciddi yükselişlerle birlikte elde ettiğimiz pozisyon karları kötü başlayan iş yılını mali olarak Birlik adına en yüksek karlılığa ulaşılan iş yılı olarak tamamlamamızı sağlamıştır. Bu itibarla hem çok önemli tecrübeler edindiğimiz hem de yüksek karlılığa ulaştığımız bir iş yılı olarak Birlik tarihindeki yerini almıştır. Bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Akgün, Trakya Birlik’in 2019/2020 iş yılında elde ettiği 87 milyon 500 milyon lira kârın, bugüne kadar ki en yüksek kâr olduğunun altını çizdi.

Akgün, “Hepinizin bildiği üzere bu iş yılında ortaklarımızın girdi maliyetlerini düşürerek elde ettikleri kazancı artırmak amacıyla yurt dışından uygun fiyatla üre gübresi ithal ederek Trakya Birlik markasıyla ortaklarımızın istifadesinde sunduk 20.000 ton olarak gerçekleştirdiğimiz bu tedarik karşılığında ortaklarımız ve kooperatif yöneticilerimizden memnuniyetlerini ifade eden  çok olumlu dönüşler aldık. Bu kapsamdaki hizmetlerimizi piyasa koşullarının uygunluğu ve birlik imkanlarının gelişmesiyle artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz.Trakya Birlik 2019/2020 İş yılında 87 milyon 500 bin lira kar etmiştir. Bu kar bugüne kadar en yüksek karlardan bir tanesidir. Genel Müdürümüze, Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma, Seksiyon Müdürlerime, Kooperatif Başkanlarıma, Kooperatif Müdürlerime, fabrika çalışanlarıma, en önemlisi de Trakya Birlik ortağına ve bize sahip çıkan ortaklarımıza çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönem inşallah daha güzel karlar elde edeceğiz. Tablo da onu gösteriyor. Bunları sağlamak sadece bizim elimizde değil. Ortak bize inanmadığı sürece ortağı inandıramadığımız sürece bunların hiç birine sahip olamayız. Ben herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER