SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

T.Ü.DEVLET KONSERVATUVARI ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLE DOYMUYOR…

T.Ü.DEVLET KONSERVATUVARI ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLE DOYMUYOR…
Bu haber 09 Haziran 2021 - 8:42 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

Trakya Üniversitesinin çok başarılı ve sevilen Rektör Yardımcısı ve Konservatuvar Müdürü Prof. Ahmet Hamdi Zafer “Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencilerinin uluslararası platformlarda gösterdikleri bu başarılar üniversitemiz ve şehrimiz için çok önemli.” dedi

Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri, uluslararası yarışmalardan ödüllerle dönmeye devam ediyor. Caspi Art tarafından düzenlenen yarışmada Devlet Konservatuvarı öğrencilerine toplamda 21 ödül verildi.

Uluslararası nitelikte düzenlenen ve alanında dünyaca ünlü isimlerin jüride yer aldığı yarışma, farklı yaş guruplarında Dans, Müzik, Resim ve Heykel Sanatları kategorilerinde gerçekleştirildi. Çevrim içi video performanslarıyla katılım sağlanan 16 Mart tarihindeki yarışmada “Ca Ave Musıca IV. Uluslararası Müzik Yarışması”nda C Kategorisinde Ege Erkut “Birincilik Ödülü”, Duru Körpecik “İkincilik Ödülü”, B Kategorisinde İnci Uzun “Üçüncülük Ödülü”ne ulaştı.

15 Nisan tarihinde düzenlenen “Art Planet VII. Uluslararası Sanat Yarışması”nda Müzik alanı B Kategorisinde Ege Dikbıyık ve D Kategorisinde Görkem Çavuş “Birincilik Ödülü”, B ve C Kategorsinde Demir Polat, Ege Dinç, Egemen Kosacı, İrem Ateş, Katre Özkay ve Suat Deniz Kuntel “İkincilik Ödülü”, B Kategorsinde ayrıca Ayşe Mandacı, Göktuğ Örs, Remzi Yiğit Çağlar, Arda Başar Süt, Ayaz Eren Pekel, Enes Kurtbunar, İlkim Aslan, Serden Aytuna, Tuğra Kanat, Uzay Gökduman da “Üçüncülük Ödülü”nü kazandılar.

Bu tür organizasyonların öğrenciler açısından büyük bir motivasyon aracı olduğunu belirten Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Konservatuvar Müdürü Prof. Ahmet Hamdi Zafer “Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencilerinin uluslararası platformlarda gösterdikleri bu başarılar üniversitemiz ve şehrimiz için çok önemli. Tabi ki en önemlisi onların bu başarı ile kazandıkları motivasyon ve kendilerine olan inancın artması. Kazandıkları başarılar ile Üniversitemizi ve şehrimizi gururlandıran öğrencilerimize, ailelerine ve üzerlerinde emeği geçen tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Yarışmada ödül alan öğrencilerin öğretmenleri

Prof. Ahmet Hamdi Zafer,
Doç. Musa Eren İşkodralı,
Doç. Çisem Önver Zafer,
Dr. Öğr. Üyesi Sela Can Dökmeci,
Dr. Öğr. Üyesi Işıl Dağlar,
Dr. Öğr. Üyesi Zerrin Tan,
Arş. Gör. Gizem Alkan,
Arş. Gör. Ümit Çavuş,
Öğr. Ele, Gökay Bilgiç.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER