SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

TABAKOĞLU, EDİRNE’NİN YAŞAYAN DEĞERLERİNİ UNUTMADI..

“OSMANLI SAĞLIK GELENEKLERİ” TOPLANTISI”NA DAVET ETTİ

TABAKOĞLU, EDİRNE’NİN YAŞAYAN DEĞERLERİNİ UNUTMADI..
Bu haber 06 Eylül 2018 - 9:02 'de eklendi ve 212 kez görüntülendi.

REKTÖR PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU, EDİRNE’NİN YAŞAYAN DEĞERLERİNİ “OSMANLI SAĞLIK GELENEKLERİ TOPLANTISI”NA DAVET ETTİ

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Hakan Akıncı, yaşayan değerlerimize sahip çıkmak ve kendilerini 7-8 Eylül 2018’de Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi’nde gerçekleştirilecek “Osmanlı Sağlık Gelenekleri Toplantısı”na davet etmek amacıyla, “Edirne’nin Saadet Ablası” Dr. Saadet Yardım’ı ve Topkapı Sarayı’nın Eski Müze Müdürü Filiz Çağman’ı ziyaret etti.

Yaşayan değerlere, hayattayken hak ettikleri değeri vermek adına bir gelenek haline getirilen ziyaretlerde, Dr. Saadet Yardım, Dr. Ratip Kazancıgil ile olan anılarını ve gönül birliğini aktarması amacıyla Osmanlı Sağlık Gelenekleri Toplantısı’nın, Dr. Ratip Kazancıgil anısına düzenlenen ilk oturumuna davet edildi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ayrıca, dünyanın sayılı el yazması ve minyatür sanatı uzmanlarından, 1997-2005 yılları arasında Topkapı Sarayı’nın müze müdürü olarak görev yapan Filiz Çağman’ı, Edirne’de büyük çabalarla ortaya çıkarılan yapı ve eserlerle birlikte Sağlık Müzesi’nin düzenlenme ve yeniden gün yüzüne çıkarılma süreçlerini anlatmak üzere Osmanlı Sağlık Gelenekleri Toplantısı’na davet etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER