SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

TBMM’DE MHP GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE YERİNİ ALACAKTIR

Ülkücü Hareket milletin hareketidir.

TBMM’DE MHP GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE YERİNİ ALACAKTIR
Bu haber 22 Haziran 2018 - 15:40 'de eklendi ve 451 kez görüntülendi.

Edirne MHP İL Sekreteri Zakir Tercan’nın yazılı basın açıklaması.. “Ülkücü Hareket milletin hareketidir. Türk Milletinin binlerce yıllık genetik kodlarının taşıyıcısı, ili ve töresinin sancağıdır. Cennet mekân Başbuğ Alparslan Türkeş’in ifadesiyle: Hepiniz birer Türk Bayrağı’sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin.” Verilen mücadele sancağı lekelememe, kirletmeme, yere düşürmeme mücadelesidir. Bu yüzden yılgınlığa, umutsuzluğa, çaresizliğe kapılmamalı, fitne ateşini harlayanların nostaljik sözlerine kanıp çeşitli sebeplerle ayrı saflarda yer alan ülkücüler aynı safa geçmelidir.

Bölünme kabul etmez, kutsal bir bütün halinde Büyük Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz diyen Başbuğun emanetini gerçekleştirmek için ömrünü ortaya koymuş, Üç Hilalli sancağı küfrün burçlarına dikmeye çalışan Devlet Bahçeli’nin yanında Ulubatlı Hasan gibi durmalıyız. MHP demek Türkiye demektir. MHP’nin yanında durmak, mecliste güçlü bir MHP’nin var olması demek Türkiye’nin istiklaline, istikbaline sahip çıkmak demektir.

Türk Milletine hizmet yolunda her zaman şahsi menfaatlerden, şahsi zevklerden feragat etmiş Ülkücüler için artık iktidar vaktidir. Hüküm sırası artık kendilerini Türk Milleti için feda eden Ülkücülerindir. Ya Ülkücüler devletleşecek ya devlet ülkücüleşecektir. Türk Milleti’nin büyüklüğü böyle yükselecektir. Aziz dava arkadaşlarım, kıymetli ülküdaşlarım duruşunuzla Türk Milletini sizler yaşatacak, sizler yükselteceksiniz.

MHP için atacağınız her oy Türk ve İslam coğrafyasının son kalesi Türkiye Cumhuriyeti devletinin burçlarına bir tuğla koymak demektir. Yüksek vazife duygusuna sahip olmak kadim Türk Töresinin gereğidir. Türk tarihinin bize yüklediği bu kutlu vazifeyi her ne pahasına olursa olsun yapmak töre gereğidir. Ülkücü kendini küçük göremez, görmemelidir. Büyük bir kuvvet olduğumuzun şuurunda tarihin bize yüklediği vazifeyi hiçbir zaman unutmamalıyız. Bu gücü diri tutacak, hissettirecek olan birliktir, beraberliktir. Uğruna ömrümüzü adadığımız dâvamızın geleceği birliktedir. Ancak ve ancak birlik, beraberlik içinde Milliyetçi Türkiye’yi inşa edebilir, Turan’a yürüyebiliriz.

Milli Devlet Güçlü Güçlü iktidar, güçlü bir meclis için, Yoksulluğa, Yolsuzluğa, Çaresizliğe, Bölücüye, Teröre, İşbirlikçiye Tek Bir Cevap yeter: Elbette ve daima MHP Afrin’e giden Türk askerinin ” İstikamet neresi ” sorusuna verdiği “Kızıl Elma” haykırışı boşa değildir. Fitne ateşine odun taşıyanlara değil milli gururumuzu ve menfaatlerimizi savunacak, dün olduğu gibi bugün de Büyük Türk milletinin sesine ses olacak, sözünü dinletecek, medeniyetler safında Türk milletine yeniden itibar kazandıracak, nefsini yenmiş kamil insanlara, Türk Milliyetçilerine, Ülkücülere bugün daha çok ihtiyaç vardır. Çünkü TBMM’de MHP güçlü bir şekilde yerini alacaktır. Şairin dediği gibi: Boşuna yüklenmedik biz bu davayı Bulacağız pek çok derde devayı Her yerde, her sazda bizim havayı Çalacağız göreceksin az kaldı.

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Zakir TERCAN

MHP İl Sekreteri ve Basın Danışmanı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER