SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

TEBRİKLER BAŞKAN GÜRKAN;

TEBRİKLER BAŞKAN GÜRKAN;
Bu haber 06 Haziran 2018 - 16:10 'de eklendi ve 575 kez görüntülendi.

Güzel ülkeme ve Şehirlerin sultanı Sultanların şehri Edirne’me hizmet eden ve ilkleri yaşatan kim olursa olsun, hangi partiden olursa olsun takdirle ve şükranla anar ve yâd ederim.

Çünkü bu güzel şehir ve bu şehirde yaşayan insanlar her şeye layıktır

Göz deryadan alınmış derler ya onun için de bizler elbette daha iyisini daha fazlasını görmek istiyoruz ve yapılanları da yeterli görmeyebiliyoruz.

Ama öyle olmamalı bana göre.

Geçmişle mukayeseler yapılmalı.

İmkânları fazla olan illerde gördüklerimizi kendi ilimiz ile mukayese yerine örnek almalıyız.

Kendimizi geçmişimiz ile değerlendirip mukayese yaparsak en doğru davranışı sergilemiş oluruz. Önemli olan eksik ve aksaklıkları görüp onların çözümü için mücadele etmek ve arayış içinde olmaktır. Başkan Gürkan’da bunu yaptığı için beğeniyor ve takdir ediyorum.

Yıllar önce yapılması gerektiği halde el atılmamış konular ve ihtiyaçlar üzerine gidip onların kazanılmasını sağlamışsanız sizden daha mutlu ve bahtiyar Belediye Başkanı olamaz bana göre. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da bunu yaşıyor şu anda.

Kirişhane Paşa çayırı Mevkiinde inşa edilen Edirne İleri Biyolojik Atık su Arıtma Tesisi’nin temel atma töreni töreninde uzun bir konuşma yaparak bu mutluluğunu dile getiren Başkan Gürkan, bu güne kadar yapılmayanları yapmanın kendisini mutlu ve bahtiyar ettiğini belirterek; “Vicdanen çok rahatım. Çünkü bir Belediye Başkanı olarak Edirne’de 30 yıldır yapılmayanların yaptım.” Dedi.

Çöpü bitirdik dedi. Bu büyük kazanımı bu kısa cümle ile dile getirdi sadece. Oysa yıllardır kanayan bir yara tedavi edilmiş ve Katı Atık Depolama ve Bertaraf Tesisleri adında bir eser ortaya konmuştu geçtiğimiz aylarda.

Bu konuda da şunları söyledi konuşmasında; “Çöpü bitirdik. Türkiye’nin en modern, en ileri tesislerinden birini kurduk. Günde 16 bin evin elektrik ihtiyacını karşılayacak şekilde çöpten elektrik üretmeye başlıyoruz.”

Keza, her ne kadar İller bankasından gelen para ile yapılmış olsa bile borçlananın Belediye olması nedeniyle haklı olarak Belediyenin İlimize kazandırmış olduğu bir hizmet olan içme suyu zenginliği de Başkanın dile getirdiği konulardan biri oldu haklı olarak.

Şunu söyledi bu konuda; “Edirne’nin 50 yıllık içme suyu ihtiyacını Kırklareli Kayalı Barajı’ndan bizim adımıza DSİ; 58 kilometre öteden binlik çelik borularla yıllık 20 milyon 500 bin metreküp suyu Edirne’ye getirdik. Bunun için yaptığımız İçme Suyu Arıtma Tesisi devrede.”

Daha önce ve sık sık dile getirdiği Akıllı Başkan, Deli Başkan söylemini tekrarladı ve alt yapı ile ilgili de şunları dile getirdi konuşmasında, ‘Akıllı belediye başkanları yerin üstüne; deli olan da yerin altına yatırım yapar’ Edirne’nin temel belediyecilik sorunlarının çözülmesi için ben Edirne’nin deli belediye başkanı olmaya ilk günden itibaren razı oldum. Hep buna çalıştım, buna çalışmaya devam edeceğim”

Belediye Başkanı Recep Gürkan, açılış konuşmasını gerçekleştirmeden önce projede emeği geçen Başkan Yardımcısı Hüsnü Güler, Su ve Kanalizasyon Müdürü Ayhan Özer ve Çevre Mühendisi Dilara Aydoğan’ı sahneye davet ederek onları yanında tutması sanırım bir amirin personeline hatta insana verdiği değeri göstermesi bakımından çok ama çok takdir edilecek bir davranıştı.

Daha güzel ve başarılı hizmetlere imza atmanız dileğiyle…

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER