SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Trakya’daki Firmalara Teşvikler Anlatılacak

Ekonomi Bakanlığı Heyeti Trakya’daki Firmalara Teşvikleri Anlatacak

Trakya’daki Firmalara Teşvikler Anlatılacak
Bu haber 05 Nisan 2018 - 7:45 'de eklendi ve 365 kez görüntülendi.

Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarık Sönmez başkanlığındaki 60 kişilik heyet, 6 – 7 Nisan tarihlerinde Trakya’daki firmalara ziyaretler düzenleyecek. Program çerçevesinde Çanakkale, Edirne ve Kırklareli’nde 20’şer, Tekirdağ’da 40 olmak üzere toplam 100 firma ziyaret edilecek.  

 Ekonomi Bakanlığı’nın Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı teşviklerini sunduğu hazırgiyim ve tekstil başta olmak üzere tüm sektörlerde firmaları bilgilendirme toplantıları devam ediyor. Bir yılda 60 ilde yaklaşık 1900 firmayı ziyaret eden Bakanlık üst düzey yetkililerinden oluşan heyet, rotayı bu kez Trakya ve Çanakkale’ye çevirdi.

Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarık Sönmez başkanlığındaki 60 kişilik heyet, 6 – 7 Nisan tarihlerinde Trakya’daki firmalara ziyaretler düzenleyecek. İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) Genel Sekreterliği organizasyonunda ve ilgili illerdeki odaların desteğiyle gerçekleştirilecek program çerçevesinde Çanakkale, Edirne ve Kırklareli’nde 20’şer, Tekirdağ’da 40 olmak üzere toplam 100 firma ziyaret edilecek.  

 Ziyaret sırasında firma temsilcilerine Dâhilde İşleme Rejimi, yatırım teşvikleri, ihracata yönelik devlet destekleri ve uygulamaları başta olmak üzere tüm sektörleri ilgilendiren güncel mevzuat ile uluslararası ikili ve çok taraflı anlaşmalar gibi konularda bilgi verilecek.  

Öte yandan, Ekonomi Bakanlığı temsilcileri tarafından 7 Nisan tarihinde İTKİB Genel Sekreterliği ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın organizasyonunda, birlik ve oda  üyesi firmalara Ekonomi Bakanlığı destekleri hakkında sunum yapılacak.

Başta Ekonomi Bakanlığı teşvikleri olmak üzere firmaları tüm konularda bilgilendirme hedefiyle hazırlanan program çerçevesinde 81 ildeki bilgilendirme çalışmaları Mayıs ayının ilk yarısında tamamlanacak.

RECEP ZIPKINKURT

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER