SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

TÜB 18. ÜST KURUL TOPLANTISI KIRKLARELİ’DE YAPILDI…

TÜB 18. ÜST KURUL TOPLANTISI KIRKLARELİ’DE YAPILDI…
Bu haber 08 Mart 2021 - 16:13 'de eklendi ve 121 kez görüntülendi.

Trakya Üniversiteler Birliği’nin 18. Üst Kurul Toplantısı, dönem başkanlığını yürüten Kırklareli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti…

Kurulduğu tarihten bu yana birçok akademik, sanatsal, kültürel ve sportif etkinliği hayata geçiren Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB), Kırklareli Üniversitesi Rektörü ve TÜB Dönem Başkanı Prof. Dr. Bülent Şengörür başkanlığında toplandı. Kırklareli Üniversitesi ev sahipliğinde yapılan toplantıya Prof. Dr. Bülent Şengörür’ün yanı sıra Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Trakya Üniversiteler Birliği Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Atalay, Trakya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ali İhsan Meşe ve Namık Kemal Üniversitesi Hayrabolu Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aytaç Moralar ile katıldı.

Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğüne İkinci Kez Atanan Prof. Dr. Bülent Şengörür’e ‘Hayırlı Olsun’ Temennisi

Toplantı öncesinde birlik üyesi rektörler, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve tensipleriyle Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden atanan Prof. Dr. Bülent Şengörür’ü tebrik ederek yeni dönem çalışmalarında başarı dilediler. TÜB üyesi üniversitelerin rektörlerini Kırklareli Üniversitesinde ağırlamaktan ve 18. Üst Kurul Toplantısına ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, iyi niyet ve başarı temennileri için üniversite rektörlerine teşekkür etti.

18. Üst Kurul Toplantısında; bir önceki kurul toplantı kararları ve 2020 yılı Trakya Üniversiteler Birliği çalışmaları değerlendirilerek, 2021 yılında yapılacak etkinliklerin nihai karara bağlanması ve yapılacak ortak çalışmalar üzerinde duruldu. Trakya Üniversiteler Birliği üyesi üniversitelerin iş birliği ile 2021 yılı içerisinde çevrim içi veya yüz yüze olmak üzere ortak 28 farklı etkinlik ve toplantı düzenlenmesine karar verildi. Ayrıca birlik üyesi üniversitelerin yapılacak ortak çalışmalarla bölgeye ve öğrencilerine katkı sağlayacak adımlar atılması hususunda planlamalar gerçekleştirildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER