SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

TÜRK POLİS TEŞKİLATI 176 YAŞINDA ..

TÜRK POLİS TEŞKİLATI 176 YAŞINDA ..
Bu haber 09 Nisan 2021 - 14:49 'de eklendi ve 81 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türk Polis Teşkilatının 176. Yılının kuruluşu nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Türk Polisi’nin her zaman ülkesinin ve milletinin bölünmez bütünlüğü için büyük özverilerle çalıştığını belirten Gürkan, mesajında şunları söyledi:
 “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en köklü ve temel kurumlarından; devletimizin idari yapısında önemli bir yeri olan Türk Polis Teşkilatı aziz milletimizin huzuru, can ve mal güvenliğinin temini için üstün bir görev anlayışıyla fedakârca görev yapmaktadır. 176 yıllık köklü bir geçmişe ve geleneğe sahip Türk Polis Teşkilatı emniyet ve asayişin sağlanması, kamu düzeninin temini, insan hak ve özgürlüklerinin korunması ile ilgili görev ve sorumluluklarını çağdaş bir anlayış ile yerine getirmektedir. 
 Polis teşkilatımız günümüzde çağın teknolojik gelişmeleriyle görevini aralıksız sürdürmektedir ve gücünü Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlarından alarak fedakarca yürüttüğü çalışmalar, her zaman takdir ve övgüyle izlemektedir. 
Dünyayı etkileyen, ülkemizde de devam eden koronavirüs salgını sürecinde de fedakarca görev yapan polislerimiz, sağlığını riske atıp uygulamaya konulan tedbirleri denetleyerek, salgının yayılmasına neden olabilecek unsurları engellemeye katkı sağlamak için gece gündüz çalışmaya devam etmektedir.
Türk halkının her zaman yanında olan ülkesinin ve milletinin bölünmez bütünlüğünü, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek için ülkemizin dört bir yanında özveriyle çalışan tüm polislerimizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.  Görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor; hayatta olan gazilerimize de sevdikleriyle uzun ömürler diliyorum. Türk Polis Teşkilatının 176. yılı kutlu olsun”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER