SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

TÜRKİYE-ALMANYA UZMAN DEĞİŞİM PROGRAMI

“Gençliğe Yönelik Politikalarda İşbirliği Hakkında Protokol

TÜRKİYE-ALMANYA UZMAN DEĞİŞİM PROGRAMI
Bu haber 10 Mayıs 2018 - 8:32 'de eklendi ve 719 kez görüntülendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Almanya Federal Cumhuriyeti Kadın ve Gençlik Bakanlığı arasında imzalanan “Gençliğe Yönelik Politikalarda İşbirliği Hakkında Protokol” çerçevesinde Almanya’ya giden 11 kişilik heyet, Bremen’de ortak çalışmalar ve kültürel etkinliklerde bulunuyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Almanya Federal Cumhuriyeti Kadın ve Gençlik Bakanlığı arasında imzalanan “Gençliğe Yönelik Politikalarda İşbirliği Hakkında Protokol” çerçevesinde Edirne Gençlik Merkezi ve İstanbul Gençlik Merkezleri ile Almanya Bremen’de gençlere yönelik faaliyet gösteren Gewitterziegen E.V kuruluşu arasında uzman değişim programı gerçekleştiriliyor.

04 Mayıs’ta başlayıp 11 Mayıs’ta sona erecek program kapsamında aralarında Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı, Edirne İl Müdür V., Edirne ve İstanbul’da görevli gençlik liderlerinin yer aldığı 11 kişilik bir heyet gençlik çalışmaları, kültürel etkileşim ve gönüllülük temalı çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Program boyunca 11 kişilik heyet, çeşitli workshop ve eğitim faaliyetlerinin yanı sıra kültürel farklılıkları gözlemleme fırsatı tanıyan şehir gezisi etkinliklerinde bulunacak ve gençlik merkezi ziyaretlerini de yapacak.

Programın ikinci etabında ise Almanya’dan 10 kişilik bir heyet 13 – 17 Temmuz 2018 tarihlerinde Edirne’de, 17 – 23 Temmuz 2018 tarihlerinde de İstanbul’da gençlik alanında yapılan çalışmaları inceleyecek.

Program ile gençlik çalışmaları, kültürel etkileşim ve gönüllülük alanında kurumlar arası işbirliği ve etkileşimin sağlanması, iyi ve örnek uygulamaların paylaşılarak yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER