SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Türkiye’de en çok tercih edilen bebek ismi kızlarda Zeynep, erkeklerde Yusuf oldu.

“Edirne, Tekirdağ, Kırklareli İlleri “2017 yılında doğan bebeklere konulan isimler”

Türkiye’de en çok tercih edilen bebek ismi kızlarda Zeynep, erkeklerde Yusuf oldu.
Bu haber 15 Şubat 2018 - 16:51 'de eklendi ve 366 kez görüntülendi.

EDİRNE,TEKİRDAĞ, KIRKLARELİ İLLERİNDE EN ÇOK TERCİH EDİLEN BEBEK İSİMLERİ 2017

 

Türkiye İstatistik Kurumu Edirne Bölge Müdürlüğü 2017 Yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarından yararlanarak “Edirne, Tekirdağ, Kırklareli İlleri “2017 yılında doğan bebeklere konulan isimler” konusunda bir basın bülteni hazırladı.

 

Türkiye’de en çok tercih edilen bebek ismi kızlarda Zeynep, erkeklerde Yusuf oldu.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre, Türkiye’ de 2017 yılında doğan bebeklere konulan isimler incelendiğinde; kızlarda “Zeynep”, erkeklerde ise “Yusuf”un ilk sırada tercih edilen isimler olduğu görüldü. Kız bebeklerde Zeynep’ten sonra en popüler isimler sırasıyla: Elif, Defne, Hiranur ve Ebrar oldu. Erkek bebeklerde ise Yusuf’tan sonra en popüler isimler sırasıyla: Eymen, Ömer, Emir ve Miraç oldu.

 

Edirne’de en popüler bebek ismi kızlarda Zeynep, erkeklerde Eymen oldu.

 

Edirne’de kız bebeklerde Zeynep’ten sonra en popüler isimler sırasıyla: Defne, Elif, Derin, Eylül, Kumsal, Duru, Güneş, Miray ve Asya oldu. Erkek bebeklerde ise Eymen’den sonra en popüler isimler sırasıyla: Emir, Rüzgar, Aras, Ayaz, Çınar, Kuzey, Deniz, Kerem ve Arda oldu.

 

Tekirdağ’da en popüler bebek ismi kızlarda Zeynep, erkeklerde Eymen oldu.

 

Tekirdağ’da kız bebeklerde Zeynep’ten sonra en popüler isimler sırasıyla: Defne, Elif, Eylül, Ebrar, Esila, Hiranur, Ecrin, Miray ve Asya oldu. Erkek bebeklerde ise Eymen’den sonra en popüler isimler sırasıyla: Yusuf, Ömer, Emir, Miraç, Çınar, Ömer Asaf, Ayaz, Poyraz ve Mert oldu.

 

Kırklareli’nde en popüler bebek ismi kızlarda Defne, erkeklerde Eymen oldu.

 

Kırklareli’nde kız bebeklerde Defne’den sonra en popüler isimler sırasıyla: Elif, Zeynep, Eylül, Derin, Esila, Miray, Asya, Nehir ve Azra oldu. Erkek bebeklerde ise Eymen’den sonra en popüler isimler sırasıyla: Ayaz, Rüzgar, Aras, Çınar, Emir, Poyraz, Yusuf, Doruk ve Kerem oldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER