SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

ÜZÜLDÜM AMA ÜZDÜYSEM DE ÖZÜR DİLERİM..

ÜZÜLDÜM AMA ÜZDÜYSEM DE ÖZÜR DİLERİM..
Bu haber 28 Şubat 2018 - 23:59 'de eklendi ve 1.672 kez görüntülendi.

ÜZÜLDÜM AMA ÜZDÜYSEM DE ÖZÜR DİLERİM..
Osmanlı spor ve Osmanlı köyü halkından.
Hiç bir art niyet taşımayan bir paylaşımımı kendi sayfasına taşıyıp kafasına göre yorumlayan bir Hukuk adamının yönlendirdiği kişilerin üzülmesine neden olduğum için üzgünüm.
O zatın benim bilmediğim ve kendince malum olduğunu tahmin ettiğim hınç ve kini nedeniyle asla kötü niyet taşımayan ve safiyane duygular ile yazılmış bir paylaşımı çarpıtarak insanların aslı astarı olmayan düşünceye yönlenmelerini sağlamasına üzgünüm.
Paylaşıma tek bir tepki gelmemesine rağmen Avukat Beyefendinin kendi sayfasına kendi yorumunu da ekleyerek taşımasının ardından 29 yıl şerefle yaptığım Öğretmenlik mesleğimi ve 26 yıldır sürdürdüğüm Gazetecilik hizmetimi dahi rencide edecek söylemlere muhatap olduğum için üzgünüm.
Bunu, toplumu kışkırtmak yerine yatıştırmak görevi olan bir hukuk adamının hiç bir ard düşünce aklına getirmeyen insanların bir anda hiç bir kötü niyeti olmayan ve böyle bir düşünceyi aklına dahi getirmeyen bir insanı hak etmediği ifadelerin yer aldığı mesaj yağmuruna tutulmasına vesile olduğu için üzgünüm.
Hele bu hukuk adamının Türkiye’nin 16 yıldır yönetimini üslenmiş büyük bir siyasi partinin İlçe Başkanı olmasına rağmen bu partinin felsefesinde var olan; “birleştirici,yatıştırıcı,aydınlatıcı” felsefesini bir kenara bırakarak toplumu infiale yönlendiren paylaşımlar ile bir gazetecinin üzerine gelmelerine neden oluşuna üzgünüm.
Bu olayı köşeme taşıyarak okurlarıma bu konu ile ilgili gerçek bilgileri vermek ve bu olay nedeniyle üzüntü yaşamış ve yanlış yönlendirme nedeniyle kinlenmiş insanlara olayı tam olarak aydınlatmayı amaçlayarak yanlış anlaşılmaya vesile olduğum için özür dilemeyi amaçladım.
Pazar akşamı Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin İlçe takımı olan Havsa Birlik sporun Havsa’nın köyü olan Osmanlı sporu 4-1 yendiklerini ve şampiyonluk yolunda önemli bir galibiyet aldıklarını yazan bir haber paylaşmış.
İlk kez bir futbol müsabakası sonucu ile ilgili yorum yazmak geldi içimden ve Başkan Tekin’e espride kokan şu cümleyi yazdım. “KASABA KASABADIR,KÖYLERDE KÖY OLDUĞUNU BİLECEK”
Aslında cümlede bir eksiklik var ve düşünmeden ve acele ile yazılmış bir yazı olduğu için böyle bir düşünceye sebebiyet vereceği aklımın ucundan dahi geçmezdi.
“KÖYLERDE KÖY TAKIMI OLDUĞUNU BİLECEK” yazmam gerekirdi.
Ama bir Spor Müsabakasının sonucunu belirten paylaşımın altına yapılan yorumun sadece takımı ilgilendirdiğini,köy veya köylüler ile ilişkilendirmenin doğru olmayacağını bilmek gerekir.
Hele hele bir Avukat bey iseniz.
Ama insanlar bazen istedikleri gibi anlarlar ve yorumlarlar.
Tabii ki Avukat kardeşimin bu paylaşımından sonra gelen ve hakkımda iyi kötü ne kadar yorum yapan varsa onlara olayın yanlış anlaşıldığını ve kasti bir davranışımın bulunmadığı ifade eden paylaşımlar yazmama rağmen sayın Avukat bunları okumamaları için anında silerek bir anlamda benim kötü görünmemin devamını sağlamaya çalıştı.
Buradan bir kez daha ifade ediyorum ki;bu paylaşım sadece bir Kasaba takımı ile Köy takımı arasındaki imkan farkını anlatmak için yazılmış bir yorumdur.
Yoksa ben yıllardır sporun içinde olan biri olarak Osmanlı sporun elde etmiş olduğu başarıları ve Edirneyi temsil etme hakkı elde etmiş bir kulüp olduğunu bilmeyen bir insan mıyım.
Yıllarca Spor Programlarımda konuk ettiğim ve sucuk ekmek yiyerek maçlarını izlediği Osmanlı sporu şu andaki Başkanı da benim kadar tanıyamaz ve sevemez.
Hiç ilgisi olmadığı halde yanlış anlaşılmasını sağlayan kişi tarafından üzdüğüm ve kırdığım insanlardan tekrar özür diliyorum.
Osmanlı sporun ve Osmanlı Köyünün benim için önemi büyüktür ve kadim dostlarımın yaşadığı köydür.
Rahmetli Raif Ocak,Yusuf Şenol,Şaban Arda en sevdiğim ve birliktelik yaşadığım dostlarım olarak bu köy hakkında bilgi sahibi olmama vesile olmuşlar ve sevdirmişlerdir.
Ak Parti İlçe Başkanı da olan kulüp Başkanının bu yorumumdan başka anlam çıkabileceğini düşünerek bir telefon açıp; “Abi veya Hocam bu paylaşımında neyi kastediyorsun” diye sorması ve bu yanlış olmuş düzelt veya sil demesi daha iyi olmaz mı?
“Fırsat elime geçti,ben şimdi Osmanlılıları onun üzerine yönlendireyim de görsün” mü dedi acaba?
Ak Partili olmak için bu partinin felsefesini adap ve kurallarını çok iyi bilip uygulamak gerekir.
Ak Parti barış ve uzlaşı partisidir,Ak Parti sevgi ve saygı partisidir,Ak Parti uzlaşı partisidir,Ak Parti sevgi partisidir.Ak Parti kin ve nefretin en son gireceği partidir.
Bu partide hasbelkader beş yıl Belediye Meclis Üyeliği yapmış 72 yaşındaki bir abiyi uyarmak ve onun refüze olmasını önlemek zulmü gelmiş bu genç Başkana acaba?
Üç yıldan bu yana rahatsızlığım nedeniyle birçok konuda olduğu gibi Spordan da uzaklaşmış biri olarak hiç işim yokta sevdiğim ve takdir ettiğim Osmanlı spor ve Osmanlılıları rencide edecek böyle bir paylaşım yapacağım.
Mümkün mü Allah aşkına?
Ben, sayın Avukatın bunu beklediği bir fırsat olarak görüp benim saygınlığımı ortadan kaldırmaya yönelik bir girişim olarak kabul ettiğini düşünüyorum haklı olarak.
Ama beni tanıyan ve gerçekten de kişiliğimi bilen dostlarım bunun bir hatanın fırsata dönüştürülmesi anlamı taşıdığını anlamışlardır.
Benim doğum yerim Meriç İlçesinin Kavaklı köyü.Yıllarca yaptığım köy öğretmenliğim nedeniyle Köylerde yaşadığım anılarım unutamadığım en güzel günleri ve dostlukları yansıtır.
Benim Osmanlı sporu ve Osmanlılıları rencide etme amacıyla böyle bir yorum yazmam için kafayı sıyırmam gerekir ki Allaha şükür böyle bir dert yok şu an için.
26 yıldan bu yana devam ettiğim Gazetecilik yaşamımın büyük bölümünü geçirdiğim ETV de ki görevimin sonlandırılması için sayın Avukatın girişimleri olduğunu üzülerek görüyor ve izliyorum.
Benim şimdiden sonra bir kazanç için bu görevleri yaptığımı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz sayın Avukat.
Ben hala topluma bir şeyler verebilme mücadelesi içinde olan Önemli bir rahatsızlık geçirmiş olmasına rağmen hala bir şey yapma gayreti içinde olan bir Eğitimciyim.
Para artık bizim için en son gelen tutku.
Yazımın sonunda sevgili Osmanlısporlu ve Osmanlılı dostlardan yanlış anlaşılmaya vesile olan yorumum nedeniyle bir kez daha özür diliyor,genç Avukata da güzel hasletlerin ve karakter yapısının böyle genç yaşlarda kazanılabileceğini hatırlatmak isterim.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER