SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

“YANDAŞA GİDEN PARA ÖSO’YA GİTTİ DİYEREK İŞİ KAPATACAKLAR”

“30 MİLYAR DOLAR İLE ÖRTÜLÜ ÖDENEĞİN HESABINI ÖSO İLE KAPATACAKLAR”

“YANDAŞA GİDEN PARA ÖSO’YA GİTTİ DİYEREK İŞİ KAPATACAKLAR”
Bu haber 03 Şubat 2018 - 21:10 'de eklendi ve 626 kez görüntülendi.

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CANKURTARAN’DAN ÇARPICI İDDİA: “YANDAŞA GİDEN PARA ÖSO’YA GİTTİ DİYEREK İŞİ KAPATACAKLAR” “30 MİLYAR DOLAR İLE ÖRTÜLÜ ÖDENEĞİN HESABINI ÖSO İLE KAPATACAKLAR”

Değerli basın mensupları, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, AKP’nin ÖSO’yu bu kadar pofpoflamasının ardında ileriye dönük bir hesap olduğunu belirterek, “Suriyelilere harcandığı belirtilen 30 milyar doların nereye gittiği belli değil. Birde üstüne son yıllarda örtülü ödenekte eşi benzeri görülmemiş bir harcama var.  AKP ileride bu paraların hesabı sorulursa ‘Biz o paraları ÖSO için harcadık’ demek için ÖSO’yu dilinden düşürmüyor. Yandaşa, seçim – propaganda kampanyalarına giden paralar ÖSO’ya gitti diyerek işi kapatacaklar” diye konuştu.

“ERDOĞAN, ABD’YE BİZ ÖSO’YU BİRLİKTE KURDUK DEMEDİ Mİ?”

“ÖSO, ABD VE AKP İMALİ”

Erdoğan’ın ÖSO’yu Kuvayi Milliye’ye benzetmesinin Kuvayi Milliye’ye bir hakaret olduğunu belirten Cankurtaran, “Erdoğan, ABD yönetimine seslenerek ‘Ya biz Özgür Suriye Ordusu’nu ey Amerika seninle beraber kurduk ya, Obama yönetimiyle beraber kurduk’ demedi mi? ÖSO’nun bir ABD ve AKP ürünü olduğu ortada iken nasıl ÖSO’yu Kuvayi Milliye’ye benzetirsin. O durumda biri kalkıp Kuvayi Milliye’yi de mi ABD kurdu dese ne cevap vereceksin? Erdoğan, sözlerinin nereye varacağını bilmeden ağzına geleni söylüyor” diye konuştu

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER