SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Yeni eğitim öğretim yılı başladı.

56 bin öğrenci ile 4 bini aşkın öğretmen ders başı yaptı.

Yeni eğitim öğretim yılı başladı.
Bu haber 18 Eylül 2018 - 8:32 'de eklendi ve 427 kez görüntülendi.

2018-2019 eğitim öğretim yılı törenlerle başladı. Edirne’de ilk tören Atatürk Anıtı önünde yapıldı. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın yanı sıra müdür yardımcıları, şube müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından Belediye Bandosu eşliğinde Saygı Duruşu’nda bulunuldu ardından İstiklal Marşı okundu.

Törenlere daha sonra Şükrüpaşa İlkokulu’nda devam edildi. Buradaki törene Edirne Valisi Günay Özdemir de katıldı. Vali Özdemir’in folklor ekiplerinin gösterileriyle karşılandı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Şükrüpaşa İlkokulu Öğrencisi Merve Bayrak tarafından İlköğretim Haftası şiiri okundu.

4. sınıf öğrencilerinden, okul öncesi ve 1. Sınıf öğrencilerine okula hoş gediniz çiçeği sunuldu. Öğrenciler adına konuşmayı ise Tuana Avcıoğlu yaptı.

Edirne Valisi Günay Özdemir törende yaptığı konuşmada öğrenci ve velilerle aynı heyecanı birlikte yaşadıklarını belirtti. Vali Özdemir, “çocuklarımızın daha iyi eğitim görmesi için üzerimize düşen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Okul güvenliği, öğrenci servisleriyle ilgili önemli çalışmalar yapıyoruz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, öğretmenlerin öğretmekten, öğrencilerin ise öğrenmekten haz alması gerektiğini ifade ederek, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konuşmalardan sonra ilk ders Vali Özdemir tarafından verildi. Özdemir ve beraberindekiler, 1. Sınıf öğrencilerinin sınıflarını gezdi, sıralara oturdu. Vali Özdemir öğrencilere ücretsiz ders kitaplarını ve hediye kitaplarını dağıttı.

Edirne’de bu yıl 56 bin 155 öğrenci ile 4 bin 219 öğretmen ders başı yaptı. öğrenciler uzun yaz tatilinin ardından okula başlamanın heyecanını yaşarken, velileri de okul bahçesinde onların bu heyecanına ortak oldu. Öğrenciler yaz tatilini nasıl geçirdiklerini anlattı..

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER