SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

ZABITADAN ‘SARI’ ÇİZGİ

Zabıta Müdürlüğümüzce sarı çizgi uygulaması başlatılmıştır.

ZABITADAN ‘SARI’ ÇİZGİ
Bu haber 04 Mayıs 2018 - 21:50 'de eklendi ve 864 kez görüntülendi.

Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kentin işlek noktalarında vatandaşların rahat hareket edebilmesi ve iş yerlerinin masa, sandalye ve şemsiyelerin kendilerine belirtilen alanların dışına çıkmaması için sarı çizgi uygulamasına devam etti.

Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanunu’na göre semtlere göre günlük alınacak işgal harcı miktarlarını Belediye Meclisi’nin kararı doğrultusunda uygulamaya başladı.

Belediye Encümeni’nin almış olduğu karar kapsamında yaya trafiğinin yoğun olduğu Saraçlar Caddesi, Çilingirler Caddesi, Alipaşa Orta Kapı civarı, Osmaniye ve Orhaniye Caddeleri ile Karaağaç’ın bir bölümünde uygulanacak olan uygulama kapsamında Zabıta Müdürlüğü ekipleri dün mekânları tek tek gezerek sarı çizgileri çekti.

Zabıta Müdürlüğü yetkililerince yapılan açıklamada  “Şehrimizde muhtelif yerlerde bulunan işyerlerinin önlerine çıkartılan masa ve sandalyelerin 2464 sayılı Belediye Gelirler Kanunu 52.maddesinin 2. bendine göre günlük semtlere göre alınacak işgal harcı miktarları Belediye Meclisi’nin kararı ile belirlenmiş olup, başta Saraçlar Caddesi, Tahmis Meydanı, Çilingirler Caddesi olmak üzere iş yerlerinin önlerine konulan masa, sandalye ve şemsiyelerin yaya geliş geçişini engellemeyecek şekilde kendilerine belirlenen alanın dışına çıkmamaları için Zabıta Müdürlüğümüzce sarı çizgi uygulaması başlatılmıştır. Çalışmalarımız ve denetimlerimiz düzenli olarak devam edecek” denildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER