SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Zakir Tercan;19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum.

Zakir Tercan;19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum.
Bu haber 18 Mayıs 2022 - 13:36 'de eklendi ve 165 kez görüntülendi.

Kurtuluş meşalesinin yakıldığı gün: Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a çıkarak kurtuluş mücadelesinin meşalesini yaktı. O meşalenin ışığı bir millete yol gösterdi. Dirilişin başlangıcı olan 19 Mayıs günü Cumhuriyet’in ilanıyla da Bayram olarak kutlanmaya başlandı.

19 Mayıs, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından birisidir. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk Milletinin yeniden silkinişinin ve ayağa kalkışının ilk kilometre taşı, 19 Mayıs 1919’da konulmuştur…

Zor, meşakkatli ve uzun bir yolculuktan sonra bugün sahibi olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti dünyanın medeni devletleri arasındaki yerini almıştır. Bu özellikleriyle en anlamlı Milli günümüz, en büyük Bayramlarımızdandır.

Etrafımız yine kuşatılmış, varlığımıza yine göz dikilmiş durumdadır. Şeytanı planlar yapılıyor, içimizdeki hainler organize edilip üzerimize salınıyor. Her zaman uyanık, her zaman dikkatli, her zaman cesur ve atak olmak zorundayız. 19 Mayıs ruhu hiçbir zaman eksilmemeli, tarihimizden ders alıp ileriye umut ve güvenle bakmalıyız.

Neresinden bakılırsa bakılsın, hep aynı yere geliyoruz. Kendimize güvenmek, Milletimize inanmak ve güçlü olmak zorundayız. Birbirimize sarılmak ve milli ruhu canlı tutmak mecburiyettir. Milli Bayramlar bunun için büyük önem taşımaktadır.

Şehitlerimizi, bu coğrafyayı bize vatan yapan kahramanları hatırlamak ve yat etmektir. Türkiye’de Milli Bayramlar millete mal olmuştur ve hak ettiği değeri ve anlamı bulmuştur. Bizi biz yapan, bütün değerlere sahip çıkmak, aynı zamanda Ükeye, Millete, Devlete sahip çıkmaktır.

Merhum Mehmet Akif bir dörtlüğünde bu gerçeği şöyle ifade eder: Bastığın yerleri toprak diyerek geçme / Düşün altında binlerce kefensiz yatanı / Sen şehit oğlusun incitme yazıktır atanı / Verme, dünyaları alsan da bu cennet vatanı.

Mübarek Vatanımızın her karış toprağı Şehid kanlarıyla yoğrulmuştur. Vatan sevgisinin gereği, Milletleri ayakta tutan ve o fertler arasındaki birlik ve beraberliği sağlayan ahlaki değerlerden biri de hiç şüphesiz Vatan sevgisidir.

Onun için akıllı olun, vicdanlı olun. Milli Manevi değerlerimize, Türk Bayrağına, Türk Vatanına, Türk Milletine, Türk Diline, Türkiye Cumhuriyetine, bu Ülkeyi kurtaran Mustafa Kemal Atatürk’e saygılı olun. Anladık adam olamazsınız, hiç değilse insan olun!

Emperyalist haydut Devletlerin işgalini.. Milli direnişi örgütleyerek sonlandıran.. Büyük Türk Milleti’nin bağrından çıkan.. Milletimizin değerleriyle bütünleşen.. Satın alınamayan Devlet Adamıdır ATATÜRK. Çünkü; O ölmedi kalbimizde yaşıyor…

O, Çanakkale’de, Dumlupınar’da ve her cephede imanla vuruşan, Bedrin Aslanları kadar şanlı Türk’ün Başkumandanıdır. Bilmeyenler Bilsinler ki! O’nu Türk’e Ata eden; Yüksek karekteri, yılmaz kararlılığı, Milletine olan ölümüne bağlılığıdır. Atatürk Türk’e Namustur.

19 MAYIS Sadece bir Spor Bayram’ı değildir! 19 MAYIS; 2. Kez Ergenekon’dan çıkıştır, 19 MAYIS; İstiklal Mücadelesidir, 19 MAYIS; Emperyalizme karşı Başkaldırıdır, 19 MAYIS; Bir Milletin Uyanışıdır, 19 MAYIS; Türklüğün yeniden Dirilişinin Sembolüdür,

19 Mayıs’ın yıldönümünde; Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Sözde değil bu özde duygularla Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu Vatan için canlarını seve seve feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmet minnet ve saygıyla anıyorum.. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun, nur içinde yatsınlar inşallah…

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum. Gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum!

Zakir Tercan
MHP Edirne İl Başkan

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER